Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej bardzo chętnie i z zainteresowaniem biorą udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych. Efekty ich działalności często stanowią dekorację sal świetlicowych i korytarzy. Dzieci są dumne ze swoich prac, a rodzice naszych uczniów często fotografują  te prace, niejednokrotnie stwierdzając, iż są to małe dzieła sztuki wykonane rekami nauczycielek i dzieci. 
Na załączonych zdjęciach widać uczennice klasy III, które wykonują prace plastyczne metodą kolażu o tematyce dowolnej. Dzieci poznają nowe techniki plastyczne oraz nieznane im dotąd materiały, takie jak "skóra naturalna, kawałki futer, sizal, tkanina, dzianina oraz włóczka.
Świetlica wykonuje dekoracje zgodnie z kalendarzem oraz ważnymi wydarzeniami w szkole, a także, dbając o scenografię, wspiera wszelkie koncerty i występy naszych uczniów.   Jedną z ostatnich akcji było wykonanie z papieru i bibuły warzyw do występu pt. "Jarzynowy teatrzyk".
 
Brak opisu.  Brak opisu.  Brak opisu.