W dniu 15 czerwca 2023 w godzinach 14:00-17:00 w Akademii Sztuki w sali teatralnej odbędą się warsztaty fletowe z prof. Phd. Dessislava Peteva z Conservatorium Guido Cantelli di Novara, na które serdecznie zapraszamy naszych flecistów.

Szkolne Warsztaty Pianistyczne "Praca nad techniką i stylistyką utworów z różnych epok" które odbędą się 12-13.04.2023 r. Warsztaty będzie prowadziła mgr Justyna Galant- Wojciechowska (ZPSM im K. Szymanowskiego w Warszawie, UMFC w Warszawie). Zapraszamy na fotorelację.

Dnia 13 marca 2023 odbędą się Szkolne Warsztaty Pianistyczne "  Problemy techniczno-interpretacyjne w literaturze fortepianowej", prowadzone przez dr Sławomira Wilka. Sławomir Wilk, urodzony 1982 roku w Szczecinie, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku (w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala) oraz Royal Irish Academy of Music w Dublinie (prof. John O’Conor). W 2018 roku otrzymał tytuł doktora w macierzystej uczelni w Gdańsku. Artysta oprócz działalności naukowej i pedagogicznej aktywnie udziela się jako solista oraz kameralista. Swoimi licznymi recitalami oraz koncertami symfonicznycznymi (w Europie, Azji, Ameryce Północnej, Australii oraz Afryce) dowodzi ugruntowanej pozycji w czołówce pianistów polskich swojego pokolenia. W 2010 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Nowym Yorku Sławomir Wilk miał swój debiut w Lincoln Center oraz Carnegie Hall. Istotną rolę w działalności artystycznej Sławomira Wilka odgrywa muzyka polska a w szczególności twórczość F. Chopina oraz I.J. Paderewskiego. Za swój wkład w propagowaniu kultury polskiej w kraju i za granicą otrzymał wiele prestiżowych nagród od Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Gdańsku, Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska ( „Nike” w dziedzinie Kultura, Nauka, Media), Nagrodę artystyczną Prezydenta M i a s t a S z c z e c i n a o r a z o d z n a k ę G r y f a o d Wo j e w o d y Zachodniopomorskiego. 

W dniu  19 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty perkusyjne, które poprowadził mgr Rafał Krzanowski. Brali w nich udział wszyscy uczniowie klasy perkusji, którzy z wielkim zapałem poznawali tajniki rytmów sambowych. Po godzinnym wprowadzeniu uczniowie podzielili się na dwie grupy, w których każdy miał swoją partię graną na tradycyjnych brazylijskich instrumentach m. in. małych dzwonkach (agogo) przez głośne, podkręcające rytm werble (caixa), aż po wielkie bębny, będące niejako sercem groovu (surdo).  Uczniowie uczyli się podstawowego języka sambowego, prowadzący grając zadawał pytanie, a uczestnicy odpowiadali. Po godzinie gry prowadzili już całe muzyczne dialogi. Od teraz każdy perkusista w szkole zna np. gest, który oznacza zakończenie gry i absolutną cieszę ;) 

WARSZTATY dla TRĘBACZY.  Dnia 8 GRUDNIA 2022 godz. 10.00-18.00 w auli szkoły odbędą się warsztaty dla trębaczy. Prowadzi Pan Andrzej Prokopowicz - nauczyciel trąbki. Harmonogram dostępny u nauczyciela trąbki.

WARSZTATY GITAROWE 7 GRUDNIA 2022 godz. 9.00-13.00 sala nr 10 godz. 14.00-16.00 sala nr 308. Prowadzi Pani Tatiana Stachak – polska gitarzystka, kompozytorka i pedagog. Autorka publikacji dydaktycznych do gry na gitarze klasycznej oraz z zakresu kształcenia słuchu i rytmiki. Kompozytorka kilkuset utworów na gitarę klasyczną oraz piosenek dla dzieci.

Dnia 17 listopada odbędą się Szkolne Warsztaty Pianistyczne " Od baroku do współczesności. Problemy techniczno-interpretacyjne w utworach różnych epok", prowadzone przez dr hab. profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu Macieja Pabicha.

Dnia 17.11.2022 odbędą się warsztaty fletowe. Prowadząca-Renata Guzik. Renata Guzik ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki w 1993 r. W 2002 r. ukończyła Studia Podyplomowe w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej-Gadziny w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2012 r. odbyła staż w Pôle Supérieur d’ Enseignement Artistique de Paris w klasie fletu prof. Michela Moraguèsa. W 2013 r. uzyskała stopień doktora w Akademii Muzycznej w Krakowie (praca doktorska pod kierunkiem prof. Barbary Świątek-Żelaznej). W marcu 2020 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją edukację uzupełniała na kursach i warsztatach m.in.: u Ricardo Kanji (interpretacja muzyki dawnej) w Krakowie (1993-95), Wila Offermansa (interpretacja muzyki współczesnej) w Géne (Belgia-1994) oraz w Sayolonga (Hiszpania-2012), Kathrin Lukas w Dartington (Anglia-1996), Jerzego Mrozika w Dusznikach (1997), Janosa Balinta w Warszawie (2001), Nicolo Mazzantiego (gra na flecie piccolo) w Krakowie (2012). Jest współzałożycielką grupy Ara Ensemble, wykonującej muzykę współczesną. Nagrała z tym zespołem płytę CD dla Edmonton Composers’ Concert Society in Canada (2005). W 2019 roku dokonała nagrania płyty CD z muzyką polskich kompozytorów pt: Sonet romantyczny wraz z pianistą Sławomirem Kokoszą. Dokonała wielu prawykonań utworów pisanych na flet altowy, basowy i kontrabasowy. Koncertowała w takich krajach jak: Polska, Holandia, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Francja, Grecja, Węgry, Czechy, Bułgaria, Wielka Brytania oraz Korea Pd. Obecnie prowadzi klasę fletu na stanowisku profesora Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

16 maja odbędą się szkolne WARSZTATY PIANISTYCZNE „PRACA NAD UTWORAMI Z EPOKI BAROKU I KLASYCYZMU” prowadzone przez PROF. DR HAB. BOGUSŁAWA ROTTERMUNDA z AKADEMII SZTUKI w SZCZECINIE. W warsztatach uczestniczyć będą wszyscy uczniowie fortepianu głównego z klas 4-7.

W dniu 28 marca 2022 (poniedziałek) w godzinach 8.00-14.00 odbędą się Warsztaty Gitarowe z p. Ewą Jabłczyńską i p. Dariuszem Kupińskim, duetem łączącym pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych. Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Warsztaty odbędą się w auli OSM . Zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty dla trębaczy, który odbędzie się 14 grudnia 2021 o godzinie 11:00 w auli OSM I st. Warsztat przeprowadzi Pan Tomasz Gluska, pedagog w klasie trąbki w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Na co dzień pracuje jako trębacz Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Prowadzi aktywną działalność koncertową zarówno w charakterze solisty, jak i muzyka kameralisty.  Współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami (m.in. Capella Bydgostiensis, Triumphal Brass, El-Jazz Big Band).

W dniu 26 listopada 2021 (piątek) w godzinach 9.00-16.00 odbędą się Warsztaty Gitarowe z p. Waldemarem Gromolakiem - wirtuozem gitary klasycznej, uznawanym i wysoko cenionym solistą i kameralistą. Jest absolwentem Hochschule für Musik w Kolonii w klasie światowej sławy gitarzystów prof. Roberto Aussela i prof. Huberta Käppela. Na co dzień jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej II st. i wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Warsztaty odbędą się w auli OSM . Zapraszamy.