Tanecznym krokiem w Święto Niepodległości to inicjatywa celebrująca niepodległość naszego kraju w wyjątkowy, taneczny, muzyczny sposób. Składa się na nią wiele elementów : cykl koncertów, uroczysty Polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów, wydanie kalendarza. Jej naczelnym celem jest ukazanie Święta Niepodległości nie tylko w kontekście historycznego patriotyzmu, ale także – a raczej przede wszystkim – przedstawienie kompozycji muzycznych - Poloneza, nauka i odtańczenie Poloneza w społeczności szkolnej. Podsumowaniem projektu będzie wydanie kalendarza z fotografiami z realizacji naszych działań. Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta Szczecin i Radę Rodziców OSM I st. Zapraszamy do odsłuchania naszych polonezowych propozycji na naszym profilu FB.

Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole konkurs muzyki polskiej z audycji muzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie zarówno klas starszych, jak i młodszych.
A oto wyniki konkursu!
Klasy 4-5
I miejsce - Antonina Janus, Alicja Barć, Martyna Kawiak, Joanna Wołek

Dnia 19.11.2018 w naszej szkole odbył się Koncert Patriotyczny dla klas IV - VIII. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie występu, a przede wszystkim Panu Dariuszowi Kancerskiemu i Pani Monice Wasilewskiej, za organizację wspaniałego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz nauczycielom, którzy odpowiadali za przygotowanie wszystkich artystów.

Nasi uczniowie i nauczyciele, 09.11.2018 o symbolicznej godzinie 11:11, włączyli się w akcję Rekord dla Niepodległej organizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Blisko 500 osób odśpiewało 4-zwrotkowy Hymn Polski na korytarzach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie.

Informujemy, że w związku z uchwalonym wolnym: 12.11.2018, szkoła w tym dniu będzie zamknięta. Życzymy miłego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zapraszamy we wtorek!

Świetlicowy konkurs recytatorski pt. „Polska Niepodległa malowana wierszem” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę - rozstrzygnięty! Wszystkie dzieci zaprezentowały się świetnie! 

W szkolnej świetlicy OSM I st. została zorganizowana akcja pt. "100 kotylionów dla Polski" - nasi najmłodsi uczniowie pod opieką Pani Marzeny Wiśniewskiej, wykonali piękne prace.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie: 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy, w ramach akcji #RekordDlaNiepodległej.
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
 

Na korytarzach naszej szkoły oraz w szkolnej świetlicy pojawiło się mnóstwo dekoracji z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do oglądania oraz do wpisywania życzeń dla Polski na plakacie, przy świetlicy (nr 7).

Informujemy o dwóch zbliżających się wydarzeniach: apel z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości dla klas 1-3 odbędzie się 13.11.18 o godz. 10:45 w auli szkolnej, natomiast Koncert Patriotyczny dla klas 4-8 będzie miał miejsce 19.11.18 o godz.13:00 w sali gimnastycznej. Zapraszamy!


 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie z audycji muzycznych, z okazji 100. lecia odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w piątek 30.11.2018 w auli OSM I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.
Celem konkursu jest przybliżenie uczniom utworów z polskiej literatury muzycznej, które powstały z pobudek patriotycznych, często też zainspirowane polskim folklorem, czy poetyckim tekstem.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy uczniów klas 3 do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej czyli wszystko, co związane jest z naszą ojczyzną. Konkurs odbędzie się 7 listopada 2018 r. (środa) o godz. 10.45 w sali nr 5 - tj. w świetlicy szkolnej.
Zapisy chętnych trwać będą do 31 października br. (środa) w świetlicy szkolnej u organizatorki p. Bogumiły Ananicz.