„Godzina dla Szczecina i Godzina dla Twojej miejscowości”
Szkolne Koło Wolontariatu działające w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie czynnie włączyło się w inicjatywę Stowarzyszenia POLITES i 25 października 2019 roku zorganizowało akcję sadzenia cebulek krokusów. Wybraliśmy teren naszej szkoły, ponieważ pierwszy etap akcji został zapoczątkowany w ubiegłym roku w ramach „Rewolucji Krokusowej”. Wówczas z dostarczonych cebulek upiększyliśmy część naszego terenu szkolnego. Szczególnie było to widoczne wiosną, gdy zaczęły kwitnąć krokusy.
W tym roku uczniowie sami przynosili cebulki krokusowe, które zostały posadzone między szkolnym placem zabaw, a ogrodzeniem szkolnym od ul. Ściegiennego. Przy okazji cały teren został odchwaszczony i posprzątany z liści. Naszym celem jest upiększenie całego terenu wokół naszej szkoły.
Organizatorzy: Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz opiekunowie: Robert Kościów, Bernard Gonska i Ilona Nakonieczna. ZAPRASZAMY DO GALERII.