Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Najciekawszy stroik wiosenny”.

Celem konkursu jest wykonanie pracy wspólnie z rodzicami, by miło i wesoło spędzić czas wolny od nauki szkolnej oraz kreatywne i twórcze wykorzystanie różnorodnych naturalnych materiałów oraz zasobów otaczającej nas przyrody w celu wykonania ciekawej pracy plastycznej. Wykonane prace należy podpisać (imię i nazwisko, klasa) i dostarczyć do organizatora konkursu p. Bogumiły Ananicz s. nr 3 w dniu 4 – 5 maja br.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH ŻYCZĄC MIŁEJ, KREATYWNEJ I TWÓRCZEJ ZABAWY.

10 marca br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 3 pt. „Brzechwa dzieciom”, w którym wzięło udział 18 chętnych szkolnych recytatorów. Utwory Jana Brzechwy bardzo lubimy, zawsze chętnie słuchamy i chętnie się nimi bawimy. Dlatego też, miniony konkurs, to była prawdziwa uczta dla oczu i uszu słuchaczy. Uczestnicy  wykazali się ogromnym artyzmem i kunsztem recytatorskim wywołując wiele emocji, radości i wzruszeń. W związku z tym komisja w składzie: Pani Elżbieta Gładyszewska oraz Pani Barbara Osiak miała bardzo trudne i niełatwe zadanie do wykonania w wyłonieniu zwycięzców. Po weryfikacji i zliczeniu punktów nadeszła długo oczekiwana chwila i komisja ogłosiła wyniki konkursu. Oto one:
 I miejsce: Ewa Szreder kl. 3a oraz Ela Frontczak kl. 3a,
II miejsce: Hania Rękas kl. 3a oraz Leon Lewandowski kl. 3b
III miejsce: Anita Orzechowska kl. 3c oraz Marysia Pilarska kl.3a
         Pozostali uczestnicy, zdaniem komisji konkursowej zasłużyli na bardzo szczególne wyróżnienie. I są to następujący uczniowie:
Marysia Niedźwiecka kl. 3 b, Jaś Żendełek kl. 3a, Zosia Frencel kl. 3b, Sebastian Marciszak kl. 3b, duet Zuzia Kuźbik i Zosia Adamek   kl. 3b, Marlenka Piętak kl. 3c, Wiktor Wąsowski kl. 3b, Jaśmina Korzeniewska kl. 3c, Małgosia Rachowska kl. 3a, Salomea Gajda kl. 3c, Emilka Migdał kl. 3c.
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz  drobne upominki. Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt, który powoduje ogromną radość, że młodsi uczniowie naszej szkoły interesują się poezją i bardzo chętnie chcą prezentować swoje zdolności oraz umiejętności recytatorskie. Organizatorka konkursu Bogumiła Ananicz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za przygotowanie merytoryczne dzieci oraz w doborze strojów i rekwizytów.
Gratulujemy i bijemy wielkie brawa zwycięzcom oraz wszystkim znakomitym i wyróżnionym uczestnikom życząc dalszych sukcesów recytatorskich.                         
 
 
Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę wielkanocną. Przy ocenianiu prac będziemy brać pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania i ogólną estetykę pracy. Możecie korzystać z dowolnych materiałów i wzorów.
Gotowe kartki proszę dostarczać do świetlicy szkolnej do sali nr 4 do 29 marca 2021r.
Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów z klas 1-4.
Nauczycielki świetlicy.
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
Dziś dzień najpiękniejszy w świecie,
święto kobiet - wszyscy wiecie!
Przyjmijcie szczere życzenia,
zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia.
 

Zapraszamy chętnych uczniów klas III do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pt. „Brzechwa dzieciom”.

Konkurs odbędzie się dnia 10 marca br. o godz. 11.00 w sali nr 3 (świetlica)

Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości na piękno mowy ojczystej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, podnoszenie kultury żywego słowa, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Ocenie podlegać będzie: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyty, strój).

Zapisy uczniów odbywać się będą do dnia 5 marca 2021 r. w sali nr 4  u organizatora konkursu Bogumiły Ananicz. Przy zgłoszeniu należy podać tytuł wiersza i autora, klasę oraz dostarczyć wydrukowany tekst wiersza.                                 

Uczniowie przebywający w świetlicy spędzają czas w różnoraki sposób. Najczęściej bawią się klockami, grają w gry planszowe, czytają książki, ale najchętniej uczestniczą w zajęciach plastycznych. Jedną z najbardziej aktywnych uczennic jest Jaśmina Korzeniewska z kl. IIIC. Dziewczynka , obdarzona dużą wyobraźnią, talentem i zdolnościami manualnymi , cierpliwie wykonuje powierzone jej prace plastyczne. Uczestniczy we wszystkich konkursach plastycznych, zawsze zdobywając nagrodę lub wyróżnienie. Jednocześnie sama tworzy prace wg własnego pomysłu. Oto seria prac plastycznych Jaśminy o tematyce zimowej, wykonanych metodą kolażu .

Brak opisu.  Brak opisu.

Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej bardzo chętnie i z zainteresowaniem biorą udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych. Efekty ich działalności często stanowią dekorację sal świetlicowych i korytarzy. Dzieci są dumne ze swoich prac, a rodzice naszych uczniów często fotografują  te prace, niejednokrotnie stwierdzając, iż są to małe dzieła sztuki wykonane rekami nauczycielek i dzieci. 
Na załączonych zdjęciach widać uczennice klasy III, które wykonują prace plastyczne metodą kolażu o tematyce dowolnej. Dzieci poznają nowe techniki plastyczne oraz nieznane im dotąd materiały, takie jak "skóra naturalna, kawałki futer, sizal, tkanina, dzianina oraz włóczka.
Świetlica wykonuje dekoracje zgodnie z kalendarzem oraz ważnymi wydarzeniami w szkole, a także, dbając o scenografię, wspiera wszelkie koncerty i występy naszych uczniów.   Jedną z ostatnich akcji było wykonanie z papieru i bibuły warzyw do występu pt. "Jarzynowy teatrzyk".
 
Brak opisu.  Brak opisu.  Brak opisu.

Od 08.02. 2021 - ŚWIETLICA CZYNNA W GODZINACH 6:30 - 17:00 ( prosimy aby przebywanie dzieci w świetlicy skrócić do minimum )

Od 18.01. 2021 - ŚWIETLICA CZYNNA W GODZINACH 7:00 - 17:00 ( prosimy aby przebywanie dzieci w świetlicy skrócić do minimum )

W tym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, odbyły sie w świetlicy dwa konkursy plastyczne: na najładniejszą kartke bożonarodzeniową i najoryginalniejsza ozdobę świąteczną.
Uczniowie dostarczali swoje prace bezpośrednio do szkoły lub wysyłali drogą mailową. Najwyżej zostały ocenione prace następujących uczniów: Felka i Tymka Daleszyńskich, Weroniki Depty, Natalii Gralak, Leny Mazurek, Almira Nurkowica i Sofii Zaiki.
Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni za udział w konkursie. Nagrody wręczymy uczniom, gdy tylko będziemy mogli spotkać się w szkole. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.
 
    

Wesołych świąt Bożego Narodzenia z pięknymi prezentami, pysznymi potrawami i ciepłą rodzinną atmosferą oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Brak opisu.  Brak opisu.  Brak opisu.