Pod takim hasłem 23 stycznia br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas pierwszych. Do konkursu zgłosiło się 15 chętnych recytatorów.
Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań, prezentacja umiejętności, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Dzieci miały okazję pokonać tremę, oswoić się ze sceną, a przede wszystkim zaprezentować swój talent recytatorski.
Każdy uczeń recytował i przedstawił wybrany przez siebie wiersz o tematyce zimowej znanych polskich poetów, m.in. Tadeusza Kubiaka, Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej, Hanny Łochockiej, Marii Konopnickiej, Lucyny Krzemieniowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej i innych.
I tu jeszcze miła niespodzianka, mianowicie mama Zuzi Kuźbik z kl. 1b specjalnie na tę okazję napisała wiersz dla swojej córki, który Zuzia przedstawiła podczas swojej prezentacji. Brawo i serdeczne podziękowania dla mamy!!!
Prezentowane wiersze były bardzo ciekawe, wesołe i barwnie zaprezentowane. Uczniowie w bardzo elegancki i swobodny sposób przedstawili wybrane prze siebie utwory, przez co wytworzyła się miła i wesoła atmosfera konkursowego spotkania. Należy tu również podkreślić fakt, że poziom konkursu odbył się na bardzo równym i wysokim poziomie.

Komisja w składzie: przewodnicząca pani Joanna Jarząbek emerytowana nauczycielka oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej Lena Krępińska i Jan Kowalówka uczniowie klas ósmych miała bardzo trudne zadanie do wykonania.
Po długim zastanowieniu i dyskusji wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce zajęły: Marlenka Piętak z klasy 1c ex aequo z Ewą Szreder z klasy 1a,
II miejsce zajęli: Marysia Pilarska ex aequo z Leonem Lewandowskim oboje z klasy 1a,
III miejsce zajęły: Wiktoria Żubrowska ex aequo z Małgosią Rachowską obie z klasy 1 c.
Pozostali uczestnicy konkursu, zdaniem komisji zasłużyli na bardzo szczególne wyróżnienie i bardzo duże brawa za przygotowanie i ogólne wrażenia artystyczne.
Do tej grupy należą następujący uczniowie: Zuzia Kuźbik kl. 1b, Żubrowska Julia kl.1c, Franek Półtorak kl. 1b, Marcelinka Kubiak kl. b, Adaś Ignasiak kl. 1c, Wiktor Wąsowski kl. 1b, Natalka Dąbrowska kl. 1a, Korzeniewska Jaśmina kl. 1c i Sebastian Marciszak kl. 1b.
Ocenie komisji podlegało: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, a także ogólny wyraz artystyczny( ruch, rekwizyt, strój). Wszyscy młodzi recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Młodym artystom kibicowali rodzice, babcie, wychowawcy i koledzy z klasy, za co serdecznie dziękujemy!
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i szczególnie wyróżnionym życząc im dalszych sukcesów.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej szkolnej galerii.