Dla uhonorowania dziadków, każdego roku obchodzimy: Dzień Babci – 21 stycznia i Dzień Dziadka - 22 stycznia. Relacje wnucząt i dziadków są bezcenne. Przyjaźń, partnerstwo czy dialog, jakie tworzą się między dziećmi i dziadkami mają zupełnie inny wymiar niż z pozostałymi członkami rodziny. Przekazywanie tradycji rodzinnych, rola wychowawcza, dawanie poczucia bezpieczeństwa, zaufanie i szacunek - to tylko niektóre wartości, jakie budują dziadkowie.

Jak podaje Wikipedia: "w Polsce pomysł utworzenia Dnia Babci pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Około 20 lat później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

W Ameryce i Kanadzie odpowiednikiem naszych dni dziadka i babci jest Narodowy Dzień Dziadków. Jest to święto oficjalnie zatwierdzone przez Kongres i prezydenta, ustanowione w 1978 roku przez Jimmy’ego Cartera na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy Labour Day, które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września.
We Francji jest to święto ruchome i ma swoją tradycję od lat 50. XX wieku w pierwszą niedzielę marca.
W Rosji „Dzień babci i dziadka”, jako nowe rodzinne święto funkcjonuje od jesieni 2009 r.
W Wielkiej Brytanii święto dziadków obchodzone jest w pierwszą niedzielę października, w Bułgarii i Brazylii – 21 stycznia , a w Hiszpanii – 26 lipca."
W świetlicy szkolnej, w pierwszym tygodniu po feriach, odbył się konkurs plastyczny pt. Portret babci i dziadka.
Powstały prace zachwycające nie tylko walorami artystycznymi, ale również spostrzegawczością i ciepłem przekazu.
Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:

I miejsca:

Julianna Wróbel 3d
Hania Andrzejewska 3c
Maja Hilarczyńska 3d

II miejsca
Ala Barć 3d
Blanka Siwek 3d

III miejsca
Aniela Kolasa 3d
Malwina Szymysł 6b

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów !