Astronomiczna jesień rozpoczęła się w piątek 22 września. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni miał miejsce w sobotę 23 września. Jesień potrwa do 21 grudnia. Złota polska jesień jest jedyna w swoim rodzaju. Zachwyca paletą ciepłych czerwonych, pomarańczowych i żółtych barw. Oprócz deszczowych i chłodnych dni pojawiają się te ciepłe, pełne słońca, które zachęcają do spacerów i podziwiania zmian zachodzących w przyrodzie.

W świetlicy dla dzieci młodszych odbył się konkurs „Jesienny Liść”, w ramach którego można było przedstawić plastyczną wizję symbolu jesieni – kolorowego liścia. 

Panie nauczycielki, które obradowały w ramach komisji konkursowej, miały nie lada problem, ponieważ wszystkie prace posiadały nie tylko walory artystyczne, ale zachwycały również pomysłowością. Ostatecznie komisja w składzie: pani Joanna Mierzejewska, pani Joanna Opoka i pani Ilona Nakonieczna, przyznała następujące miejsca:

KLASY 1
Natalia Gralak – miejsce I
Zuzia Pawłowicz – miejsce II

Wyróżnienia:
Olaf Żyłowski
Amelia Budner
Aleksandra Babińska

KLASY 2
Melisa Szymysł – miejsce I
Antosia Giełzak – miejsce II
Magdalena Przybyszewska – również miejsce II

Wyróżnienia:
Wiktoria Strzeszewska
Pola Jackowski

KLASY 3
Oliwia Dziurla – miejsce I
Eryk Foksberger – miejsce II

Wyróżnienie:
Alicja Kocój

Laureaci konkursu otrzymali nagrody, a zdjęcia są dodatkowo atrakcyjne, gdyż wykonane były w bajecznym dniu. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów!