Dnia 27 marca br. w naszej szkole pod kierunkiem mgr Bogumiły Ananicz odbył się świetlicowy konkurs recytatorski dla klas I pt. „Witaj wiosno!”.

W konkursie udział wzięło 11 uczniów. Komisja konkursowa w składzie : mgr Lucjana Puszkar (nauczyciel gry na instrumencie i pracownik biblioteki szkolnej) oraz mgr Katarzyna Wiercińska (pedagog szkolny) po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła zwycięzców, którzy zachwycili swym kunsztem recytatorskim:

  • I miejsce zajęła uczennica klasy Ic Hania Gwizdała, która zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”,
  • II miejsce zajął Sebastian Gos również uczeń klasy Ic, który przedstawił wiersz Władysława Broniewskiego pt. „Pierwiosnek”,
  • III miejsce otrzymała Emilka Niełacny, także uczennica klasy Ic prezentując wiersz pt. „Ogródek” Marii Konopnickiej.

Ponadto, zadaniem komisji czworo uczniów zasłużyło na bardzo szczególne wyróżnienie. Należy do nich: Marita Wudkiewicz z klasy Ic, prezentując wiersz pt. „Marzec” Zofii Lorek, Grzesiu Gos z klasy Ic recytując wiersz Ewy Szelburg – Zarembiny pt. „Wiosna idzie”, Tymon Daleszyński z klasy Ic, który przedstawił wiersz „Pączki zajączki” Joanny Kulmowej oraz Terenia Świłpa z klasy Ic przedstawiając wiersz Marii Konopnickiej pt. „Jabłoneczka”.

Komisja konkursowa pozytywnie oceniła także pozostałych młodych recytatorów: Zosię Kazaniecką uczennicę klasy Ia, Antonia Łukaszewskiego – Alcaraz również ucznia klasy Ia, Michała Sydora z klasy Ic oraz Maję Rutkowską uczennicę klasy Ib.

Ocenie komisji konkursowej podlegało pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność i płynność recytacji oraz ogólne wrażenie artystyczne (ruch, rekwizyty, strój).

Popisy recytatorskie naszych uczniów podziwiała licznie przybyła publiczność, która składała się z najbliższej rodziny. Niezawodne mamy, tatusiowie i babcie znalazły czas, by towarzyszyć swym pociechom podczas zmagań recytatorskich, dodać im otuchy i razem z nimi cieszyć się ze zdobytych sukcesów. I za to wszystkim, należą się ogromne podziękowania.

Cieszymy się z faktu, że młodsi uczniowie naszej szkoły interesują się poezją i bardzo chętnie prezentują swój kunszt recytatorski.

Warto podkreślić, że poziom konkursu był wysoki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdolności artystycznych i życzymy dalszych sukcesów.

Link do galerii zdjęć: https://goo.gl/photos/MVfehoQJgEWNYMHr8