Wydarzenia - Świetlica

   Wyniki konkursu plastycznego Wspomnienia z wakacji:
   Młodsza grupa:
I miejsce Marianna Marszal 3A
II Marysia Niedżwiecka 3B
III Janka Giełzak 3B
Starsza grupa:
I m. Agnieszka Pesla 6B
II .m Iza Sanyang 5B
 Wyróżnienia
Tosia Giełzak 5B,
Jaśmina Korzeniewska 3C,
Ela Frontczak 3A,
Klaudia Paradiuk 4B,
Zosia Adamek 3B 

Dnia 1 września świetlica czynna w godzinach 7:00-16:00, w roku szkolnym od 6:30- 18:30. Wniosek o przyjęcie do świetlicy.

Propozycje świetlicowe z okazji Dnia Matki w załączniku. Proponujemy również wykonanie bukietu i laurki. 

KWIATY DLA MAMY

Z bibuły wycinamy płatki w kształcie owalu, składamy go na pół. Lekko rozciągamy bibułę kciukami, nadając płatkowi wypukłość. Z trzech takich płatków tworzymy kwiat. Kwiat mocujemy drucikiem ,który jednocześnie tworzy łodygę. Łodygę owijamy paskiem zielonej bibuły o szerokości 1,5 cm. Na łodydze w dowolnych odstępach umieszczamy listki. Z tak przygotowanych kwiatków tworzymy bukiet dla mamy.

 LAURKA Z ŻYCZENIAMI

Do wykonania tej laurki potrzebna jest kolorowa kartka formatu A-4. Składamy tę kartkę na pół, najpierw wzdłuż dłuższego boku, a następnie wzdłuż krótszego. Po czym składamy kartkę tak, jak byśmy chcieli zrobić książeczkę . W środku tej „książeczki” robimy nacięcie w połowie kartki i ponownie ją składamy, tak jak widać na załączonym zdjęciu. W środku powstanie coś w rodzaju wazonu lub koszyczka, do którego możemy włożyć kwiatki. Dekorujemy laurkę dowolnie wg własnego pomysłu. Nie zapomnijcie napisać życzeń dla mamy, pamiętajcie, że najważniejsze są życzenia płynące prosto z serca.

   

 

NOWE ŻYCIE BABCINYCH KORALI
Przesyłam wam dzisiaj propozycje zajęć, które bardzo lubiliście wszyscy, gdy jeszcze przebywaliśmy razem w świetlicy. Są to zajęcia plastyczne z serii „Coś, z niczego”.Poproście mamy, babcie lub ciocie, aby dały wam stare, nieużywane korale, wisiorki bądź naszyjniki. Można z nich zrobić nową biżuterię. Pamiętacie zapewne, jak robiliśmy to razem. Trzeba nawlec koraliki na cienką żyłkę, według własnego wzoru, zawiązać supełek i nowa biżuteria gotowa. Może przydać się na prezent, np. na Dzień Matki.
ZACHĘCAM DO DZIAŁANIA.
 
  
Zajęcia świetlicowe - papieroplastyka „Rybki z papieru”
Materiały: kolorowy papier, nożyczki, ołówki, klej.
 
Kolejność wykonywanych czynności:
- kolorowy papier tniemy na paski o różnej szerokości,
- paski kolorowego papiery zginamy na pół,
- ołówkiem rysujemy kontury ryby o dowolnej wielkości i kształcie,
- nożyczkami wycinamy po narysowanej linii,
- na zgięciu wycinamy różne, dowolne wzorki,
- rozkładamy, prostujemy i naklejamy na kolorową kartkę.
Do zabawy plastycznej można zaprosić rodziców i rodzeństwo.
Życzymy miłej i wesołej zabawy.
 
      

Święta majowe i propozycję świetlicowe. Zapraszamy do gry konstytucja-gra-planszowa.

Przyjedź, przyjedź do Szczecina,
Kiedy wiosna się zaczyna,
Gdy magnolii kwitnie kwiat!
Przyjedź, przyjedź w nasze strony –
Nie zapomnisz nigdy o nich,
Weźmiesz z sobą morski wiatr!
Przyjedź, przyjedź do Szczecina,
Kiedy żagle wiatr napina
I na Zalew prosi nas!
Przyjedź, przyjedź tu nad Odrę, by jeziora ujrzeć modre
I portowych świateł blask!
Włodzimierz Ścisłowski „Przyjedź do Szczecina”

W żadnym innym mieście w Polsce nie kwitnie tyle magnolii, co w Szczecinie. Wiosną, gdy już przekwitną krokusy, na licznych drzewach magnolii pojawiają się charakterystyczne różowe kwiaty. To znak, że wiosna przyszła już na dobre! A z wiosną następuje kolejna rocznica zdobycia Szczecin. W tym roku obchodzimy już 75 rocznicę.

26 kwietnia 1945 r. jest niezwykle istotną datą w dziejach Szczecina i z całą pewnością możemy ją zestawiać z innymi przełomowymi datami w wielowiekowej historii miasta. Bez tej daty ostatecznego przejęcia Szczecina przez polską administrację. Dzięki temu możemy żyć w wolnym mieście, beztrosko spędzić dzieciństwo, chodzić do szkoły, uczyć się. Możemy z rodzicami pójść na spacer do Parku Kasprowicza, zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, wspólnie rowerem pojechać nad Jezioro Głębokie czy Jezioro Szmaragdowe. Chodząc bulwarami możemy podziwiać port i cumujące w nim statki.

Kochamy nasze miasto pełne pachnących magnolii, bo to jest nasze miasto, nasza mała Ojczyzna!!!

WIOSENNE GRY I ZABAWY W CZASIE WOLNYM W RAMACH ZAJĘĆ ŚWIETLICY - [plik do pobrania]

KORALIKI Z GAZETY

Aby zrobić papierowe koraliki potrzebne nam będą kolorowe czasopisma, patyczek do szaszłyków, klej, sznureczek bądź cienka żyłka i oczywiście nożyczki. Wycinamy z czasopism bardzo długie i wąskie trójkąty. W przypadku tych prezentowanych, trójkąty mają wysokość 21 cm, a podstawa trójkąta ma 3,5 cm. Następnie nawijamy na patyczek do szaszłyków wycięty trójkącik, zaczynając od podstawy trójkąta. Gdy nawiniemy cały trójkąt, wówczas jego zakończenie przyklejamy klejem i wyjmujemy patyczek . Po wyjęciu patyczka w koraliku utworzy się tunelik, który będzie służył do nawlekania. Wykonujemy dowolną ilość koralików i nawlekamy je na sznurek. Tak powstaje ciekawa, kolorowa i tania biżuteria.

       

Domowa kwarantanna jest zjawiskiem nowym dla nas wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Społeczna izolacja w czterech ścianach to nie lada wyzwanie dla dzieci, jak i dla rodziców. Aby domowa kwarantanna nie była czasem straconym, nauczycielki świetlicy chcą zaproponować swoim uczniom rożnego rodzaju formy spędzania czasu wolnego, ze szczególnym uwzględnieniem, tak bardzo lubianych, zajęć plastycznych. Do wykonania proponowanych przez nas prac plastycznych potrzebne są materiały dostępne w domu, np. rolki po papierze toaletowym, płatki kosmetyczne, kartki papieru itp. Aby wykonać wybraną pracę nie musicie wychodzić z domu. Dla uczniów starszych mamy do rozwiązania interesujące sudoku. Oto kilka naszych propozycji : [ plik do pobrania], [ sudoku].