7. października kilkoro uczniów z klas szóstych razem z nauczycielką angielskiego, Justyną Fysz, uczestniczyło w obchodach Światowego Dnia Muzyki, zorganizowanych w Szczecin International School. Dzieci wzięły udział w warsztatach tanecznych - taniec towarzyski, nowoczesny oraz taniec nigeryjski. Uczniowie naszej szkoły zobaczyli prezentacje tańców przygotowane przez uczniów szkoły SIS, jak również profesjonalnych tancerzy.

Kolejną atrakcją były warsztaty i prezentacja bębnów afrykańskich. Weronika z klasy 6m2 wystąpiła grając na pianinie, a na koniec była "bitwa na głosy" w grze Sing Star pomiędzy uniami naszej szkoły i Szczecin International School. Oprócz wartości muzycznych tej wycieczki, dużym atutem była możliwość wykorzystania języka angielskiego do rozmowy z uczniami i nauczycielami SIS. Jak widać na zdjęciach, dzieci dobrze się bawiły i z radością brały udział w zajęciach.