Wymiana polsko-niemiecka z Burger Roland Gymnasium 26 września – 1 października 2019 r. we współpracy i dofinansowaniem z krakowskiego oddziału Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Za nami pierwsza wymiana polsko-niemiecka w roli gospodarza. Przez 6 dni gościliśmy naszych kolegów z Burg pod Magdeburgiem, u których byliśmy w maju. Podobnie jak my u nich, tak i oni u nas, nocowali w naszych domach. Przygotowany program obfitował w wiele wydarzeń. W pierwszy dzień odbyliśmy wspólny spacer do parku Kasprowicza, gdzie podczas konsumcji lodów przełamywaliśmy pierwsze lody po kilkumiesięcznej rozłące :D Na drugi dzień prezentowaliśmy nasze muzyczne talenty podczas skromnego koncertu w szkolnej auli.

Goście byli pod wrażeniem ;) Potem było oprowadzanie po szkole, której duch zauroczył zwiedzających. I tu nasi młodsi koledzy spontanicznie zaprezentowali swoje możliwości muzyczne podczas lekcji j. włoskiego i zebrali gromkie brawa. Odbyliśmy też dwudniową wycieczkę do Trzęsacza, gdzie zwiedzaliśmy lokalne atrakcje (Muzeum na Klifie, ruiny kościoła) oraz odbyliśmy przejażdżkę kolejką wąskotorową do Niechorza, gdzie wspieliśmy się na latarnię morską. Oczywiście nie zabrakło wspólnych spacerów i zabaw na plaży, gdzie mimo ogólnie deszczowej aury udało nam się wstrzelić w słoneczne godziny. Niedziela to dzień dla rodzin, gdzie każdy indywidualnie zapewniał atrakcje dla swojego gościa. Poniedziałek to wspólne zwiedzanie Szczecina. W parach polsko-niemieckich prezentowaliśmy zabytki i ciekawe miejsca naszego miasta. Odbyliśmy godzinną przejażdżkę historycznym tramwajem oraz wycieczkę statkiem po porcie, gdzie nasi gości mogli posłuchać też w swoim ojczystym języku opowieści o historii portu i naszego miasta. Nieco rozpraszała nas przy tym pizza, która była jedną z atrakcji w deszczowe południe poniedziałkowe. Dzień zakończyliśmy wieczorem wspólną dyskoteką w szkole, po czym następnego dnia po wspólnym śniadaniu i obejrzeniu zdjęć z wymiany w Burg i Szczecinie, pożegnaliśmy naszych gości. Wielu z nas kontynuuje już prywatnie nawiązaną znajomość ;) Zachęcamy klasy siódme do wzięcia udziału w kolejnej wymianie. Warto! :) Zapraszamy do fotogalerii https://photos.app.goo.gl/hb1rdRKADrRU3KK5A