Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Tego dnia choć jedną lekcję spędzimy poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczynamy kolejną edycję programu Archi-przygody w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Tym razem Archi-przygoda rusza w klasie 2c , wychowawca Pani Monika Kneba. 

W dniach 29 luty i 18 kwietnia 2020 odbędą się WARSZTATY DLA RODZICÓW w ramach programu ODWAŻNA ÓSEMKA -program profilaktyczny, przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat.
Warsztaty odbywać się będą w Bibliotece Międzywydziałowej US al. Piastów 40b, budynek 3.
Serdecznie zapraszamy:-)

W dniach 20-21.01.2020 w szkole odbędą się spotkania w ramach projektu " ODWAŻNA ÓSEMKA" Projekt skierowany jest dla dzieci z rocznika 2012 i ma na celu przeciwdziałać nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat. Udział w programie jest dobrowolny. Całość projektu finansowana jest ze środków Gminy Miasta Szczecin. Więcej informacji na fb projektu oraz na stronie.

Wymiana polsko-niemiecka z Burger Roland Gymnasium 26 września – 1 października 2019 r. we współpracy i dofinansowaniem z krakowskiego oddziału Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Za nami pierwsza wymiana polsko-niemiecka w roli gospodarza. Przez 6 dni gościliśmy naszych kolegów z Burg pod Magdeburgiem, u których byliśmy w maju. Podobnie jak my u nich, tak i oni u nas, nocowali w naszych domach. Przygotowany program obfitował w wiele wydarzeń. W pierwszy dzień odbyliśmy wspólny spacer do parku Kasprowicza, gdzie podczas konsumcji lodów przełamywaliśmy pierwsze lody po kilkumiesięcznej rozłące :D Na drugi dzień prezentowaliśmy nasze muzyczne talenty podczas skromnego koncertu w szkolnej auli.

Multikulturowy tydzień w OSM . W dniach 16-20 września gościliśmy w szkole wolontariuszy z AIESEC. Tym razem zabawy i konwersacje w języku angielskim prowadziliśmy z Paniami z Turcji.  

Dzieje się, dzieje w naszej szkole a to dopiero początek roku szkolnego. Projekt smyczkowy Szczecin - Schwedt już za Nami.

Przed Nami kolejne fantastyczne wydarzenia. Trzy projekt z Musik und Kunstschule w Schwedt.

- 12 WRZEŚNIA 2019 nasi uczniowie wchodzący w skład  Zachodniopomorskiej Orkiestry Akordeonowej uświetnią swoim występem otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w teatrze Uckermärkische Bühnen Schwedt 

- 16-19 WRZEŚNIA 2019 - Projekt smyczkowy- wspólne warsztaty smyczkowe uczniów OSM I st i Musikschule oraz Koncert podsumowujący pracę dzieci w Sali Kameralnej w Schwedt

- 20 WRZEŚNIA 2019 -Uczeń naszej szkoły Maksymilian Wasilewski wystąpi na uroczystości " 30 Jahre Stadte Partnerschaft Schwedt- Leverkusen" w pałacyku koncertowym  Berlishky Pawilon w Schwedt

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła się druga edycja programu Archi-przygody w klasach 1-3 szkoły podstawowej. 

W miniony weekend Pani Joanna Celencewicz-Dąbkowska uczestniczyła w warsztatach Archi-przygody na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Już niebawem ruszamy z Archi-przygodą w naszej szkole :-) -jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie, która rozpocznie Archi-przygodę.

Nasza szkoła od kwietnia 2017 roku realizuje 2,5 letni projekt „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych” w ramach programu edukacji ekonomicznej współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Pakiet edukacyjny został opracowany przez ekspertów: dr hab. Małgorzatę Żytko, prof. UW, dr Alinę Kalinowską z UWM w Olsztynie i Ewę Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.