Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Koncert Kolęd "Z Turoniem i Gwiazdą" w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.

Jest to jedyny taki koncert zaplanowany przez zespół, kóry nigdy wcześniej nie koncertował z dziećmi na jednej scenie. Ten niecodzienny projekt muzyczny, to niepowtarzalne świąteczne show, w którym na scenie zobaczymy ponad 70 artystów. 

Koncert odbędzie się 14 stycznia 2017 roku, o godz. 18:30 w Szczecińskiej Sali Koncertowej (dawnej Hali Opery) przy ul. Energetyków 40. 

Bilety można kupić w serwisie: [BILETY.FM]

Tutaj znajduje się wyjątkowe [zaproszenie na koncert].

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy nową muzykę góralską, wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.

W ramach wspólnego projektu muzycznego zespół Trebunie Tutki oraz uczniowie z naszej szkoły zaprezentują góralskie jasełka z kolędnikami, turoniem i gwiazdą, pokazy tańców regionalnych i obrzędów wigilijno-noworocznych, jak chociażby sypanie ziarna "na scynście, na zdrowie”.

Program całego koncertu jest tak stworzony tak, aby słuchacz stawał się równocześnie aktywnym uczestnikiem tego muzycznego wydarzenia. Chcemy, aby widzowie włączyli się do wspólnego kolędowania. Koncert będzie trwał około 2h. Podczas koncertu przeprowadzona zostanie charytatywna zbiórka funduszy na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.