Wymiana polsko-niemiecka z Burger Roland Gymnasium 26 września – 1 października 2019 r. we współpracy i dofinansowaniem z krakowskiego oddziału Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Za nami pierwsza wymiana polsko-niemiecka w roli gospodarza. Przez 6 dni gościliśmy naszych kolegów z Burg pod Magdeburgiem, u których byliśmy w maju. Podobnie jak my u nich, tak i oni u nas, nocowali w naszych domach. Przygotowany program obfitował w wiele wydarzeń. W pierwszy dzień odbyliśmy wspólny spacer do parku Kasprowicza, gdzie podczas konsumcji lodów przełamywaliśmy pierwsze lody po kilkumiesięcznej rozłące :D Na drugi dzień prezentowaliśmy nasze muzyczne talenty podczas skromnego koncertu w szkolnej auli.

Dnia 17.10.2019 roku odbędą się Warsztaty pianistyczne dla wszystkich uczniów klas I-III grających na fortepianie. Warsztaty odbędą się w sali nr 12 w następujących godzinach : 9:00-10:00 -klasy I, 10:10- 11:45 - klasy II , 11:50-13:50 - klasy III. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas perkusyjnych na Warsztaty efektywnego ćwiczenia w domu, który odbędzie się 11.10 2019 r. w godzinach 16:00-17:30 w sali kameralnej OSM Ist.

 

27 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się Warsztaty trąbkowo-saksofonowe prowadzone przez znakomitych muzyków: NIE YING, WU QI, CHEN FENG, ZHANG LIJUAN, EWA RUSZAŁA, DARIUSZ SAMÓL w ramach POLSKO-CHIŃSKIEGO FESTIWALU " CONVERGENT POINTS"

Multikulturowy tydzień w OSM . W dniach 16-20 września gościliśmy w szkole wolontariuszy z AIESEC. Tym razem zabawy i konwersacje w języku angielskim prowadziliśmy z Paniami z Turcji.  

Dzieje się, dzieje w naszej szkole a to dopiero początek roku szkolnego. Projekt smyczkowy Szczecin - Schwedt już za Nami.

Przed Nami kolejne fantastyczne wydarzenia. Trzy projekt z Musik und Kunstschule w Schwedt.

- 12 WRZEŚNIA 2019 nasi uczniowie wchodzący w skład  Zachodniopomorskiej Orkiestry Akordeonowej uświetnią swoim występem otwarcie wystawy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w teatrze Uckermärkische Bühnen Schwedt 

- 16-19 WRZEŚNIA 2019 - Projekt smyczkowy- wspólne warsztaty smyczkowe uczniów OSM I st i Musikschule oraz Koncert podsumowujący pracę dzieci w Sali Kameralnej w Schwedt

- 20 WRZEŚNIA 2019 -Uczeń naszej szkoły Maksymilian Wasilewski wystąpi na uroczystości " 30 Jahre Stadte Partnerschaft Schwedt- Leverkusen" w pałacyku koncertowym  Berlishky Pawilon w Schwedt

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła się druga edycja programu Archi-przygody w klasach 1-3 szkoły podstawowej. 

W miniony weekend Pani Joanna Celencewicz-Dąbkowska uczestniczyła w warsztatach Archi-przygody na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Już niebawem ruszamy z Archi-przygodą w naszej szkole :-) -jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie, która rozpocznie Archi-przygodę.

Dnia 5.04.2019 roku odbył się recital naszego ucznia z klasy fagotu, Antoniego Moroza, w Filharmonii w Szczecinie w ramach projektu Preludium Talentów.
Uczymy się od najlepszych - fagocista Roman Reznik. [filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia]

27-28 marca 2019 r. odbyły się w naszej szkole Warsztaty Pianistyczne „Problemy techniczno-wykonawcze w dziecięcej literaturze fortepianowej” prowadzone przez dr hab. prof. Akademii Muzycznej w Poznaniu Joannę Marcinkowską. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

30 marca 2019 r. uczniowie uczestniczyli w imprezie turystycznej pt. „Leśna Sobota po Puszczy Wkrzańskiej”. Wiosenna pogoda sprzyjała wędrówce. Szliśmy szlakiem żółtym w stronę Podbórza mijając Wysoki Staw. Meta zlokalizowana była przy Wieży Widokowej w Rezerwacie Wodozbiór. Po odpoczynku na polanie śródleśnej i wpisie punktów do książeczki Odznaki Turysty Pieszego wróciliśmy z powrotem  do szkoły.

26.03.2019 klasa gitary Przemka Bielca wybrała się na Wiosenny Koncert Gitarowy, do szkoły „LEGATO” na prawobrzeżu.