Zapraszamy chętnych uczniów klas III do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pt. „Brzechwa dzieciom”.

Konkurs odbędzie się dnia 10 marca br. o godz. 11.00 w sali nr 3 (świetlica)

Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości na piękno mowy ojczystej, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów, podnoszenie kultury żywego słowa, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Ocenie podlegać będzie: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyty, strój).

Zapisy uczniów odbywać się będą do dnia 5 marca 2021 r. w sali nr 4  u organizatora konkursu Bogumiły Ananicz. Przy zgłoszeniu należy podać tytuł wiersza i autora, klasę oraz dostarczyć wydrukowany tekst wiersza.                                 

Uczniowie przebywający w świetlicy spędzają czas w różnoraki sposób. Najczęściej bawią się klockami, grają w gry planszowe, czytają książki, ale najchętniej uczestniczą w zajęciach plastycznych. Jedną z najbardziej aktywnych uczennic jest Jaśmina Korzeniewska z kl. IIIC. Dziewczynka , obdarzona dużą wyobraźnią, talentem i zdolnościami manualnymi , cierpliwie wykonuje powierzone jej prace plastyczne. Uczestniczy we wszystkich konkursach plastycznych, zawsze zdobywając nagrodę lub wyróżnienie. Jednocześnie sama tworzy prace wg własnego pomysłu. Oto seria prac plastycznych Jaśminy o tematyce zimowej, wykonanych metodą kolażu .

Brak opisu.  Brak opisu.

Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej bardzo chętnie i z zainteresowaniem biorą udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych. Efekty ich działalności często stanowią dekorację sal świetlicowych i korytarzy. Dzieci są dumne ze swoich prac, a rodzice naszych uczniów często fotografują  te prace, niejednokrotnie stwierdzając, iż są to małe dzieła sztuki wykonane rekami nauczycielek i dzieci. 
Na załączonych zdjęciach widać uczennice klasy III, które wykonują prace plastyczne metodą kolażu o tematyce dowolnej. Dzieci poznają nowe techniki plastyczne oraz nieznane im dotąd materiały, takie jak "skóra naturalna, kawałki futer, sizal, tkanina, dzianina oraz włóczka.
Świetlica wykonuje dekoracje zgodnie z kalendarzem oraz ważnymi wydarzeniami w szkole, a także, dbając o scenografię, wspiera wszelkie koncerty i występy naszych uczniów.   Jedną z ostatnich akcji było wykonanie z papieru i bibuły warzyw do występu pt. "Jarzynowy teatrzyk".
 
Brak opisu.  Brak opisu.  Brak opisu.

Od 08.02. 2021 - ŚWIETLICA CZYNNA W GODZINACH 6:30 - 17:00 ( prosimy aby przebywanie dzieci w świetlicy skrócić do minimum )

Od 18.01. 2021 - ŚWIETLICA CZYNNA W GODZINACH 7:00 - 17:00 ( prosimy aby przebywanie dzieci w świetlicy skrócić do minimum )

W tym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, odbyły sie w świetlicy dwa konkursy plastyczne: na najładniejszą kartke bożonarodzeniową i najoryginalniejsza ozdobę świąteczną.
Uczniowie dostarczali swoje prace bezpośrednio do szkoły lub wysyłali drogą mailową. Najwyżej zostały ocenione prace następujących uczniów: Felka i Tymka Daleszyńskich, Weroniki Depty, Natalii Gralak, Leny Mazurek, Almira Nurkowica i Sofii Zaiki.
Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni za udział w konkursie. Nagrody wręczymy uczniom, gdy tylko będziemy mogli spotkać się w szkole. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.
 
    

Wesołych świąt Bożego Narodzenia z pięknymi prezentami, pysznymi potrawami i ciepłą rodzinną atmosferą oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Brak opisu.  Brak opisu.  Brak opisu.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO, pn. „NAJCIEKAWSZY STROIK JESIENNY Z DYNIĄ W ROLI GŁÓWNEJ”
Wszystkie nadesłane prace były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i opracowane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał z zebranych darów natury. Zgodnie z tematem głównym materiałem była dynia, która jest symbolem naszej polskiej jesieni oraz wdzięcznym materiałem do wykonania jesiennych ozdób.
Oto lista nagrodzonych szkolnych plastyków: Zosia Mitoraj z kl. 1c, Feliks Daleszyński klasa 2a oraz Tymon Daleszyński z klasy 5c.
Dziękujemy bardzo za wzięcie udziału corocznym konkursie plastycznym i gratulujemy młodym twórcom oraz ich rodzicom życząc zdrowia oraz wielu sukcesów artystycznych.
Na wyróżnionych plastyków oczekują drobne upominki i dyplomy, które są do odebrania w świetlicy szkolnej.
Zapraszamy za rok i oczekujemy równie ciekawych prac!
 
          

DRODZY UCZNIOWIE
Zgodnie z tradycją, jak co roku, świetlica szkolna organizuje konkurs plastyczny, na najoryginalniejszą kartkę bożonarodzeniową.  Przy ocenianiu prac , będziemy brać pod uwagę pomysłowość, staranność wykonania i ogólną estetykę kartki. Możecie korzystać z dowolnych materiałów i wzorów. Mile widziana jest pomoc rodziców. Gotowe kartki prosimy dostarczyć do świetlicy szkolnej do 18 grudnia 20 r. lub drogą elektroniczną można przesłać zdjęcia na emaila naszej szkoły. Wasze prace plastyczne zawsze wzbudzały nasz podziw. Często zaskakiwała nas wasza kreatywność i rozmach z jakim wykonywaliście powierzone wam zadanie . Nie zawiedźcie nas i tym razem. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów. Nauczycielki świetlicy.
 
  
 
 
 
 
Jesienne liście
Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście...