W szkolnej świetlicy, 24.10.2018, odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas pierwszych pt. ”Jesienne wierszowanie”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast na podium znaleźli się:
I miejsce: Ewa Szreder
II miejsce: Leon Lewandowski 
III miejsce: Maja Moroz 

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie recytatorskim pt. " Jesienne wierszowanie".
Konkurs odbędzie się w środę, 24 października 2018 r. o godz.10.30, w sali nr 5 ( świetlica).

Piękne, słoneczne lato już za nami - a jesień póki co nas nie rozpieszcza. W związku z tym jury konkursowe, z przyjemnością oceniło i nagrodziło prace plastyczne dzieci na temat " Wspomnienia z wakacji ". Oto zwycięzcy:

Klasy I
I m. - Janina Giełzak
II m. - Maria Jaksina
III m. - Iga Roman - Różynek

Wraz z pierwszym dzwonkiem w roku szkolnym 2018/2019 swoje drzwi otworzyła dla wszystkich uczniów również świetlica szkolna.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 - 18:30.
Informujemy i przypominamy, że:
- rodzice lub opiekunowie corocznie zapisują dziecko wypełniając kartę zgłoszenia, którą pobierają w świetlicy
- dzieci odbierane są ze świetlicy przez rodziców lub osoby do tego upoważnione
- rodzice mogą też na podstawie pisemnego oświadczenia upoważnić starsze dziecko do samodzielnego powrotu do domu.

Wiosna w pełni, a nawet lato, jakby nam jedna pora roku zaginęła. Pozieleniało, magnolie i forsycje cieszą kolorami… W naszej  świetlicy wiosna nie tylko na gazetkach ściennych (jak widać na załączonych fotografiach), ale również w bardzo atrakcyjnym działaniu. 

Zapraszamy do udziału w: Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bukiety, bukieciki” dla uczniów klas 0 – IV szkół podstawowych w Szczecinie.

Wielkanoc to  najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.  Jest świętem ruchomym, co roku przypada w inny dzień marca lub kwietnia. Takie ustalenia poczyniono podczas soboru nicejskiego w 325 r. określając, że Wielkanoc obchodzić  będziemy w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca.

W ubiegłym tygodniu, w świetlicy szkolnej w sali nr 4, odbył się kolejny mini koncert dla klas pierwszych zorganizowany przez Bogumiłę Ananicz . Tym razem dla młodszych kolegów i koleżanek zagrała uczennica klasy 5c - Natalka Krupińska, laureatka wielu konkursów gitarowych.

Zima opowiedziana wierszem” – pod takim tytułem 26 lutego br. w naszej szkole odbył się świetlicowy konkurs recytatorski dla klas pierwszych. Celem konkursu było m.in. zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań, prezentacja umiejętności, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Dzieci miały okazję pokonać tremę, oswoić się ze sceną, a przede wszystkim zaprezentować swój talent.

Z inicjatywy wychowawczyni Bogumiły Ananicz, w świetlicy szkolnej corocznie odbywają się mini koncerty, które dedykowane są najmłodszym uczniom naszej szkoły. Polegają na tym, że uczniowie ze starszych klas prezentują młodszym kolegom i koleżankom swój kunszt gry na wybranym instrumencie.

Środa Popielcowa przypadła w tym roku w dniu 14 lutego. W tym dniu rozpoczął się Wielki Post, który potrwa do Świąt Wielkanocnych. Zakończył się więc czas zimowego karnawału, a nam pozostały wspaniałe wspomnienia z balu, w którym udział wzięły dzieci z młodszej grupy świetlicy. Jest co wspominać: tańce, zabawy i konkursy okraszone słodkimi nagrodami.

Zapraszamy uczniów klas I do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie recytatorskim pt„ Zima opowiedziana wierszem”.
Konkurs odbędzie się 26 lutego 2018 r. (poniedziałek) o godz. 10.45 w sali nr 4 (świetlica od ul Jagiellońskiej).
Zapisy chętnych odbywają się u wychowawczyni Bogumiły Ananicz w sali nr  4 w godz. 12.00 – 16.30 do dnia 22 lutego br. (czwartek).

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla młodszych uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w świetlicy.