Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla młodszych uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w świetlicy.

"Dzień bez uśmiechu i miłego słowa jest dniem straconym" - a już szczególnie, gdy jest to dzień św. Walentego!
Dlatego dzieci ze starszej grupy przygotowały i wręczyły sobie wzajemnie walentynki, zawierające wiele ciepłych słów sympatii i przyjaźni.

Świetlicowy Bal Karnawałowy dla klas pierwszych pod tytułem: „Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!!!”. Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych na bal karnawałowy, który odbędzie się 22 i 25 lutego w sali nr 4 według ustalonego planu:

14 lutego dla klas 2a, 2b, 2c i 3a odbył się świetlicowy bal karnawałowy. Dzieci świetnie się bawiły, chętnie brały udział w zabawach oraz konkursach. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. 

Pod takim hasłem 23 stycznia br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas pierwszych. Do konkursu zgłosiło się 15 chętnych recytatorów.
Celem konkursu było przede wszystkim zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i zainteresowań, prezentacja umiejętności, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W szkolnej świetlicy już od wielu dni panuje przedświąteczny nastrój, nasze dzieci z ochotą i radością tworzą przepiękne prace inspirowane Świętami Bożego Narodzenia. Z przyjemnością podajemy wyniki konkursów plastycznych przeprowadzonych dla dzieci ze starszej grupy wiekowej - w świetlicy nr 5.

"Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną "
I miejsce zajęła Ola Sobczak z klasy IV b

Przez ostatnich kilka dni, dzieci z młodszej świetlicy wykonywały w trakcie zajęć świetlicowych kartki bożonarodzeniowe na konkurs. Wszystkie nagrodzone kartki zostały pomysłowo i estetycznie wykonane.

Pan Rafał Zgorzelski jest wieloletnim członkiem najstarszego Szczecińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do, zdobywcą wielu mistrzostw i medali na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Między innymi jest Mistrzem Europy w indywidualnych zawodach Taekwon-do oraz III Mistrzem Świata. Posiada czarny pas, który jest kolorem mistrzów i oznacza wysoki poziom wyszkolenia oraz wiedzy Taekwon-do.
Pan Rafał Zgorzelski z inicjatywy wychowawczyni Bogumiły Ananicz korzystając z zaproszenia, przybliżył uczniom klas pierwszych dyscyplinę sportową, jaką uprawia i odnosi sukcesy.

29 listopada br. w naszej szkole został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny dla klas 1-3 na jesienną dekorację – stroik z dynią w roli głównej. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie i ich rodzice wykazali się bardzo dużą pomysłowością i kreatywnością. 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1 – 3 oraz ich rodziców, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Jesienny stroik z dynią w roli głównej”. Wykonane i opisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy dostarczyć w dniach od 26. XI do 28. XI br. do dyżurki od ul. Jagiellońskiej lub do organizatora konkursu - pani Bogumiły Ananicz (świetlica szkolna sala nr 7). 

W szkolnej świetlicy, 24.10.2018, odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas pierwszych pt. ”Jesienne wierszowanie”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast na podium znaleźli się:
I miejsce: Ewa Szreder
II miejsce: Leon Lewandowski 
III miejsce: Maja Moroz 

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie recytatorskim pt. " Jesienne wierszowanie".
Konkurs odbędzie się w środę, 24 października 2018 r. o godz.10.30, w sali nr 5 ( świetlica).