Nasza biblioteka szkolna pozyskała nową przestrzeń ekspozycyjną! W piątek 24 stycznia pani dyrektor J. Sapiecha dokonała " otwarcia" magnetycznej ściany przed biblioteką, na której prezentowane będą przeróżne gazetki tematyczne i okolicznościowe, ogłoszenia, zaproszenia i informacje związane z działalnością biblioteki. Znajdzie się też na niej "Kącik recenzenta" dla uczniów klas starszych oraz miejsce na prace plastyczne dla uczniów klas młodszych. Ściana została wykonana dzięki zaangażowaniu finansów i nakładów pracy własnej Przyjaciół naszej szkoły :) Serdecznie im za to dziękujemy! Dziękujemy Pani Barbarze Osiak za pomysł i wytrwałość !
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania – ogłoszenie wyników.
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. We wtorek 29 października o miano Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania rywalizowało dziewięcioro uczniów z klas IV-VI, a w środę 30 października ośmioro uczniów z klas VII-VIII. Byli to zwycięzcy eliminacji klasowych z poszczególnych klas. Wyniki konkursu
 
 
W piątek 25 października uczniowie z klas II i III spędzili pełen atrakcji "Wieczór w bibliotece".
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tańcem i zabawą przy porywającej muzyce - a następnie kolejne grupy dzieci odwiedzały przygotowane dla nich "kąciki tematyczne". 

Z wielką przyjemnością informujemy, że wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali już włączeni do szerokiego grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Podczas lekcji bibliotecznych: poznali bibliotekę i jej zbiory oraz zasady korzystania i właściwego zachowania się w bibliotece; złożyli uroczyste przyrzeczenie i wyrazili chęci zostania przyjacielem książek; dokonali pierwszego wypożyczenia lektury.