Sonecznych_bezpiecznych_wakacji_ slideon slideon1 slideon2 slideon3_2 szkoana_strone1

Jesienią 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szczecinie pn. ,,Krokusowa rewolucja”. Prace koordynowała pani urzędnik Maria Myśliwiec.

Wyzwania posadzenia 500 cebulek krokusów podjęli się uczniowie z klasy 4c. Przystąpili do prac jesienią.

Jednak zadanie nie było proste, ponieważ zdecydowaliśmy się działać na trudnym, prawie dziewiczym terenie. Wsparli nas mimo tego jakże niezastąpieni rodzice i równie niezastąpiona trójka klasowa 4c – dostaliśmy łopatki ogrodnicze oraz worki ogrodniczej ziemi. A to w znaczący sposób ułatwiło ciężkie pracę ogrodnicze.     

Efekt mogliśmy zobaczyć dopiero na przedwiośniu 2019 roku, kiedy krokusy zaczęły wydostawać się z ziemi. Początkowo nic nie wskazywało, że wielki trud uczniów zakończy się pomyślnie – na Jasnych Błoniach i na Wałach Chrobrego, a nawet za płotem u "sąsiadów" krokusy już zakwitły, a "nasze" - jeszcze nie. Uff… okazało się, że po 10 dniach krokusy zakwitły również na naszym poletku pojawił się fioletowy kobierzec …

(Nauka dla żuka z notatnika ogrodnika : Jeśli jesienią sadzisz cebulki pod koniec terminu sadzenia, to wiosną rośliny zakwitną nieco później. I oto cała tajemnica, która trzymała  w napięciu wszystkich obserwatorów naszych jesiennych prac ogrodniczych)