baner22 baner3 baner4

Dnia 28 listopada 2018 r. wyruszyliśmy z klasą 4c, 5a i kilkunastoma przedstawicielami klas 8 na naszą pierwszą wycieczkę do Niemiec do pobliskiego Schwedt.  Miasteczko kojarzy nam się głównie z zakupami w Oder-Center. My natomiast mieliśmy w naszym programie 2 punkty - coś dla ducha i coś dla ciała.
Zaczęliśmy od teatru. „Uckermärkische Bühnen” jest wiodącym centrum kultury w północno-wschodniej Brandenburgii i obsługuje 120.000 widzów rocznie.

Obejrzeliśmy tam bajkę w języku niemieckim i polskim (chociaż tego drugiego mogłoby być nieco więcej ;) pt „Die verzauberten Brüder – Zaczarowani Bracia”.

https://www.theater-schwedt.de/ubs/article/2108/

Po przedstawieniu podjechaliśmy do pobliskiego aquaparku „Aquarium”, gdzie spędziliśmy odprężające 3 godziny.

https://www.aquarium-schwedt.de/index.php/pl/basen/basen-rekreacyjny
Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do Szczecina ok. godz. 17ej.
Oto relacja jednej z uczestniczek:

„Wycieczka minęła wszystkim bardzo dobrze, był to mile i ciekawie spędzony czas.
Przedstawienie "Zaczarowani Bracia" było przygotowane fantastycznie. Mimo że nie wszystko rozumieliśmy to zachwycaliśmy się efektami specjalnymi takimi jak na przykład wybuchający nagle ogień.
Prawda jest jednak taka, że o wiele bardziej podobał nam się aquapark. Atmosfera była nieziemska, a radość ogromna. Woda była ciepła, a najbardziej obleganą atrakcją była ogromna zjeżdżalnia na której każdy zjechał przynajmniej raz - sam, w parze bądź grupie, na brzuchu czy na plecach. Wszyscy się ze sobą zintegrowali i ósme jak i czwarte klasy w większości uważają że warto jest wybrać się tam na przykład z rodziną. Dziękujemy nauczycielom za zorganizowanie takiej atrakcji która była miłą odskocznią od codzienności i nauki i mamy nadzieję że uda się to jeszcze raz.”
Martyna Szwajcer, kl. 8a