Witajcie_1 slideon slideon1 slideon2 slideon3_2 szkoana_strone1

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klas 1-3 OSM I st. w Szczecinie wybrali się wczoraj na Jasne Błonia w poszukiwaniu wiosny.

Ranek był deszczowy, a na niebie kłębiły się ciemne chmury. Myśleliśmy, że szukanie wiosny nie uda nam się. Ale… gdy dotarliśmy w rejon Parku Kasprowicza, słońce rzuciło na ziemię garść niemal gorących promieni.

Wśród promieni słonecznych, śpiewu ptaków, z uśmiechem na ustach, dzieci przystąpiły do wykonania przygotowanych przez panie zadań. Każda klasa miała za zadanie: ułożyć z rozsypanek literowych lub sylabowych nazwy ptaków i kwiatów wiosennych oraz odpowiednio dopasować je do obrazków, rozwiązać wiosenną krzyżówkę, ułożyć melodię do wiersza o wiośnie i zaśpiewać, wyeliminować elementy niepasujące do zwiastunów wiosny oraz z otrzymanych wyrazów ułożyć hasło. Wszyscy wykonali zadania bezbłędnie.

Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się. Niektórym udało się także rozpocząć sezon na …lody.

Wśród słonecznych promieni, pięknie kwitnących krokusów i wspaniałych wiosennych nastrojów, wracaliśmy do szkoły nieco zmęczeni, ale zadowoleni i weseli.

Powitanie wiosny odbyło się pod opieką: M. Pasiecznik – Malec, M. Dynakowskiej, J. Mierzejewskiej, K. Łuckiewicz – Curyło, S. Grabarz – Klabachy, A. Jasiulewicz, M. Kurowskiej, M. Krzywoń i M. Kakowskiej